Wóz policyjny zabawka i inne zabawki dla chłopca

Zabawki dla miłośników motoryzacji

Wybranie zabawki dla dwu latka bywa wyzwaniem. Na rynku dostępnych jest tak wiele ofert, że ciężko wybrać te właściwe. Kluczowym kryterium wyboru są jednak upodobania dziecka. Znając je, możemy kupić zabawkę, która pozostanie z maluchem na dłużej i sprawi mu wiele radości. W przypadku chłopców częstą fascynacją jest motoryzacja. Wóz policyjny zabawka, karetka, wóz strażacki czy tory wyścigowe zabawki to dla małych wielbicieli pojazdów strzał w dziesiątkę. Są to zabawki, które nadają się do zabawy samodzielnej, jak również w grupie kolegów i koleżanek. Auta to też obowiązkowe wyposażenie żłobka, przedszkola czy szkolnej świetlicy.

Militarne klimaty

Nie należy się też obawiać zabawek militarnych. Czołg zabawka to dla wielu dzieci sposób na oswojenie tematu agresji, wojny i opracowanie lęków. Wbrew funkcjonującym społecznie przekonaniom, tego typu zabawki nie powodują wzrostu agresji w późniejszym wieku. Wręcz przeciwnie. Dostęp do nich we wczesnym dzieciństwie może pomóc małemu człowiekowi opracować ten temat i w przyszłości przejawiać mniejsze skłonności do zachowań agresywnych.
Szczególnie dla małych chłopców, ale i dla niektórych dziewczynek, najlepsze są zabawki dynamiczne i wprowadzające element rywalizacji. Dla takich dzieci tor wyścigowy zabawka to doskonały pomysł. Rozpędzające się auta, zjazdy i zakręty to wielka frajda!

Wóz policyjny zabawka dla najmłodszych

W przypadku dwulatków, ważne jest też, by wóz policyjny zabawka był jak najwierniejszym odwzorowaniem rzeczywistego pojazdu. Co to oznacza w praktyce? Takie autko powinno mieć otwierane i zamykane drzwi, napęd w kołach oraz świecące światła i dźwięk sygnalizatora. Dzięki temu zabawki dla dwu latka stają się bardziej atrakcyjne, ponieważ są w pewien sposób replikami prawdziwych przedmiotów. Dostosowanych do ich małego świata, w którym to oni decydują, mają moc sprawczą i są tymi, którzy w ich oczach są wszechmocni, czyli dorosłymi. Warto pamiętać, że dwulatki, to dzieci, które wchodzą w etap zabawy wyobraźnią i odgrywanie ról. Warto im to umożliwić przez dobór odpowiednich zabawek. Dlatego też niejedno przedszkole integracyjne Czernica posiada takie zabawki. Służą nie tylko do zabawy, ale przede wszystkim pobudzają wyobraźnię i pozwalają dzieciom na budowanie wzajemnych relacji.