Zabawki dla dzieci rozwijające wyobraźnię

Zabawki dla dzieci

Każdy rodzic wie jak ważny jest wszechstronny rozwój dziecka i jego wsparcie od najmłodszych lat. Stąd nieprzemijająca moda na zabawki dla dzieci rozwijające samodzielność, kreatywność, wrażliwość muzyczną czy wyobraźnię. Takie zabawki wybiera także przedszkole integracyjne Czernica. Media i psycholodzy zachęcają do nauki przez zabawę, a twórcy akcesoriów dla maluchów stają na głowie, by sprostać tym wyzwaniom. Szczególnie jeśli chodzi o zabawki dla dwu latka.

Gry planszowe

Szczególny rozkwit przeżywają obecnie gry planszowe dla dzieci, które występują w rozmaitych wariantach, kolorach i odsłonach, choć często bazują na podobnych zasadach. Zmienia się tylko scenariusz, ale jest to widoczne głównie dla dorosłych. Natomiast dzieciom nieodmiennie sprawia frajdę, zwłaszcza jeśli mają rodzeństwo, które można wciągnąć do wspólnej zabawy. Świetnie sprawdzają się także, jeśli posiada je przedszkole Czernica. Dzieci ćwiczą wtedy nie tylko wyobraźnię, ale również umiejętności społeczne. Jeśli jednak dziecko nie wykazuje zainteresowania tego typu rozrywką nie ma powodu do obaw. Istnieje bowiem mnóstwo alternatyw, jakie można znaleźć chyba w każdym sklepie z zabawkami.

Klocki

Zaliczamy do nich między innymi klocki drewniane. Prosty zestaw pozwala na tworzenie mnóstwa kombinacji, w zależności od fantazji dziecka. Nie ogranicza się jedynie do budowania wieży czy domku. Budowanie farmy ze zwierzątkami czy leśniczówki nie należy do rzadkości. Powstają całe miasta, wioski, salony piękności, skocznie narciarskie. Zwykły klocek może stać się koniem, żołnierzem, lwem, tygrysem. Może to być nawet czołg zabawka i często to rodzicom nie wystarcza wyobraźni, by zrozumieć zasady zabawy.

Zabawki dla dziewczynek i chłopców

Jeśli komuś wydaje się, że klocki to niekoniecznie zabawki dla dziewczynek, może rozejrzeć się wśród tych przeznaczonych typowo dla nich, jak np. kreatywna biżuteria. Są to różnej wielkości i kształtu koraliki, łączone na zasadzie podobnej do klocków magnetycznych, co pozwala na tworzenie z nich dowolnych kombinacji bransoletek, naszyjników, wisiorków, opasek czy diademów na głowę.