Zabawki z drewna znów w modzie

Zabawki z drewna powracają

Czołg zabawka, interaktywne lalki, czy samochodzące zwierzątka zawładnęły dzisiejszym rynkiem, który zaopatruje sklepy z zabawkami dla naszych pociech. Nie da się jednak ukryć, że elektryczne gadżety skutecznie przyciągają uwagę najmłodszych. A co gdyby tak zastąpić wszechobecną elektronikę wokół dzieci m.in. na zabawki z drewna?

Rozwój wyobraźni

Zabawki, które w dzisiejszych czasach możemy znaleźć w sklepach, są w większej części produkowane w Chinach. Powstają poprzez użycie sztucznych surowców, takich jak plastik. Zawierają więc w sobie spore ilości ołowiu i ftalanu – substancje toksyczne, które są szkodliwe dla naszego organizmu.
Jeszcze kilkanaście lat temu lalki, które mogą mówić, by dostępne tylko dla zamożnych. Czy z tego powodu nasza zabawa była mniej atrakcyjna? W dzieciństwie piękne jest to, że mali odkrywcy nie potrzebują wymyślnych zabawek, by móc się dobrze bawić. Zabawki dla dzieci mają służyć rozwojowi wyobraźni, a dzisiejszy asortyment w tej dziedzinie często bardziej szkodzi dziecku.

Zdrowa zabawa

Naprzeciw szkodliwym plastikowym gadżetom wychodzą eko zabawki. Stają się one coraz bardziej popularne i ten fakt nie powinien nas dziwić. Są one wykonywane w stu procentach z naturalnych składników – drewna, tektury, biodegradowalnego plastiku, włókna bambusa, a także bawełny organicznej. Dzięki temu są zdrowe dla malucha, wolne od toksyn i niebezpiecznych barwników.
Dzieci cały czas biorą coś do buzi. Rzecz jasna najczęściej są to zabawki dla dwu latka, a rodzic nie jest w stanie upilnować dziecka na każdym kroku przed cmokaniem wszystkiego dookoła. Przeprowadzone na eko zabawkach testy, potwierdziły brak toksycznych substancji. Wobec tego przetarcie zabawki ściereczką z detergentem wystarczy, by uchroni je przed krostami i pleśniawkami.
Co więcej, porównując, chociażby klocki drewniane z plastikowymi ze spokojem można stwierdzić, że pierwsze z nich są nie tylko trwalsze, ale i posłużą naszemu dziecku zdecydowanie dłużej.

Ponadczasowe zabawki z drewna

Zabawki z drewna są ponadczasowe. Dlatego też koń na biegunach, drewniana zjeżdżalnia czy puzzle nigdy nie wyjdą z mody. Podczas zabawy ważne jest nie tylko to, by nasz maluch dobrze się bawił. Rozwój jego wyobraźni, logicznego myślenia traktuje się priorytetowo już od najmłodszych lat.