Wypełniacze powietrzne do opakowań z zabawkami

Wypełniacze powietrzne do ochrony zabawek w czasie wysyłki

Sprzedaż wysyłkowa ma wiele zalet. Nie trzeba prowadzić sklepu stacjonarnego, a konieczna jest jedynie przestrzeń magazynowa. Niemniej jednak, powierzanie towaru do przewozu dla firm kurierskich wiąże się też ze sporym ryzykiem uszkodzeń. To do sprzedawcy należy obowiązek zapewnienia takiego opakowania, aby zawartość dotarła bez uszkodzeń. Są towary mniej i bardziej podatne na uszkodzenia, a do tych kruchych często zalicza się zabawki dla dzieci. Producenci i sprzedawcy zabawek doskonale wiedzą, że odpowiednie wypełniacze powietrzne do opakowań są konieczne. Mata powietrzna w większości przypadków pomaga uchronić plastikowe elementy przed pęknięciem w czasie transportu.

Zalety wypełniaczy powietrznych

Głównym zadaniem, które mają poduszki powietrzne do paczek z zabawkami dla dzieci, jest oczywiście ochrona przed uszkodzeniem. Nie od dziś wiadomo, że firmy kurierskie nie zawsze delikatnie obchodzą się z przesyłkami. Nawet jeśli uszkodzenie nie nastąpiło z winy wysyłającego, klient skieruje właśnie do niego reklamację. W związku z tym, taniej i z korzyścią dla dobrego imienia sprzedawcy, jest zainwestować w wypełniacze powietrzne. Dzięki temu klient będzie zadowolony z bezproblemowej transakcji, a sprzedawca nie będzie musiał procedować reklamacji.

Koszt dostawy zależy między innymi od wagi przesyłki. Klasyczne wypełniacze kartonowe ważą sporo i nie zawsze dobrze chronią delikatne zabawki dla dzieci. Natomiast powietrzny wypełniacz do paczek, mimo swojej objętości ma minimalną wagę. Dodatkowo można je wyprodukować w miejscu pakowania, na bieżące potrzeby. Odpada więc koszt magazynowania oraz konieczność posiadania sporej powierzchni do przechowywania owych wypełniaczy.

W sprzedaży wysyłkowej duże znaczenie ma estetyka. Wypakowanie przesyłki ścinkami gazet lub ulotek reklamowych wygląda mało profesjonalnie. Adresat przesyłki może odnieść wrażenie, że dostał karton śmieci zamiast zamawianego towaru. Zdecydowanie lepiej wygląda foliowa poduszka powietrzna, która chroni zawartość i nie spowoduje bałaganu u odbiorcy.

Uniwersalność i ekologia

Foliowe torebki wypełnione powietrzem nie kojarzą się pozytywnie pod względem rozwiązań ekologicznych. To jednak nieprawda, bowiem poduszki powietrzne do paczek bardzo często powstają z folii pochodzącej z recyklingu. Również folia biodegradowalna do pakowania podnosi świadomość ekologiczną. Najczęściej posiada ona widoczne dla odbiorcy oznaczenia, które jednoznacznie dowodzą, że materiał jest biodegradowalny.

Jednocześnie powietrzne wypełniacze do paczek bardzo często mogą zostać wykorzystane ponownie. Odsprzedawanie zabawek, które nie są już potrzebne, to standardowe postępowanie rodziców. Z powodzeniem mogą więc wykorzystać otrzymane wcześniej poduszki powietrzne.